Biz hazırız ya siz? Hadi, Cadde’de Buluşuyoruz!

Cadde’de buluşmaya ve enfes lezzetler tatmaya hazır mısınız?

Merhaba çok değerli Cadde Restoran severler, hepiniz hoş geldiniz. İsmimiz yeni ama eskilerindeniz Alçıtepe Köyünün. 2008 yılında Sokak Arası Restoran ile Gelibolu’ya Şehitlik Ziyareti amacıyla gelmiş gruplara kaliteli hizmet vermek için başladık bu serüvene. Şimdi ise yeni mekânımızda sakinliği ve huzuru bir arada sunan restoranımızla Alçıtepe’ de aynı kalitede hizmet vermeye devam ediyoruz.

Yemek denilince kimimizin aklına geleneksel lezzetler, kimimizin aklına dünya mutfağı gelse de Türk Mutfağının yemekleri hepimiz için vazgeçilmezdir. Sabah kahvaltıları, öğle yemekleri, akşam yemekleri derken 3 öğünü de sayısız güzellikteki yemeklerle taçlandırırız. Açıkça söylemek gerekirse yemeye, içmeye oldukça düşkünüz. Ee bu kadar çeşidin bol olduğu, yemek yelpazesinin geniş olduğu bir mutfaktan birbirinden leziz yemekler çıkması, tüm dünyaya yayılması kaçınılmaz oluyor elbette.

Soframızdan ne çorbayı eksik ediyoruz, ne etli yemekleri ne de sebze yemeklerini. Cadde Restoran olarak geleneksel lezzetlerimizi biz de menümüzden eksik etmeyelim dedik. Bir yemeğe en güzel başlangıç sıcacık çorbalarla yapılır her daim. Yemek masasının baş tacı Mercimek Çorbası, gribe ve nezleye şifa Tavuk Suyu Çorba, çeşit çeşit bakliyatlarla yapılmış olan Ezogelin Çorbasına menümüzün en başında yer verdik.

Şehitlik Ziyareti için Gelibolu’ya gelen kafilelere etkinliklerinin daha güzel geçmesi için oluşturduğumuz Grup Menüleriyle yemek için ayırdıkları süreyi hem minimuma indiriyoruz hem de hazırladığımız menülerle damak tatlarında inanılmaz lezzetler kalmasını sağlıyoruz. Tercihini köfteden yana kullanmak isteyen gruplarımız için Tekirdağ Köfte Menü, tavuktan yana kullanmak isteyenler için Izgara Tavuk Menü, ekmek olmadan doymam diyenler için de Ekmek Arası Menülerimiz ile kafilelerimizi bekliyoruz.

Hepsi bu kadar mı tabi değil. Mutfağımızın olmazsa olmazı hamur işinin en güzel hali gözlemeler… Yurt dışından gelen turistlerimizin göz bebeği Patatesli, Kıymalı, Ispanaklı, Kaşarlı ve Peynirli Gözleme çeşitlerini Alçıtepe Köyünün en güzel yerinde keyifle yemeniz için hazırlıyoruz. Eğer yola erken çıktıysanız mutlaka Serpme Kahvaltı ya da Kahvaltı Tabağı ile doğal kahvaltılıklarımızdan da mutlaka tatmalısınız.

Vee en muazzam tatların yer aldığı Alakart Menü ile sizi tanıştıralım. Ana yemekler, mezeler ve salatalar. Muhteşem üçlü bir arada. Taze Fasulyeden, Musakkaya, Pirinç Pilavından, Bulgur Pilavına, Haydariden, Çoban Salataya, Börülceden, Piyaza kadar aradığınız etli yemekler, sebze yemekleri, mezeler ve salatalar tüm lezizliğiyle sizleri davet ediyor.

Eğer bir gün yolunuz Alçıtepe’ ye düşerse sizi Cadde Restoran’da ağırlamak için sabırsızlanıyoruz. Erken rezervasyon için zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçin. Her şey tamamsa haydi Caddede Buluşuyoruz!

One Comments

  • Deniz 12 / 11 / 2017 Reply

    Cadde” de olmak Cadde de yemek yemek veee Caddeli olmak ayrıcalıktır. Caddede buluşalım

Bir cevap yazın