Alçıtepe’de Yemek Nerede Yenir?

Alçıtepe, Alçıtepe Köyü yazısında da bahsettiğimiz gibi Eceabat’a 25 km uzaklıkta bulunan, Çanakkale Şehitlik Turuna gelen ziyaretçilerin mutlaka uğradığı, savaştan kalan birçok hatıraya tanıklık eden küçük, sakin ve huzurlu bir köy.

Genelde Alçıtepe, şehitlik turuna katılmış olan kafileler tarafından ziyaret edilmekte. Sabahın erken saatlerinde başlayan turla öğlen saatlerine doğru yaklaşan yorgunluk ve acıkma hissiyle birlikte araçlar kendilerini Alçıtepe’de bulmuş oluyorlar. Buradaki lokantalarda hem karınlarını doyurabiliyorlar hem de köyün tarihi güzelliklerini gezip günü daha da anlamlı kılma fırsatı yakalıyorlar.

Alçıtepe’ye gelen yerli yabancı turistler doğal olarak öğle yemekleri için güzel bir restoran arayışına giriyorlar. Hiç bilmedikleri bir yerde iyi bir yemek yiyebilmek belki de en büyük istekleri oluyor. Hem temiz olsun, hem kaliteli olsun, ee kalabalıklarsa servisi hızlı olsun ve tabi ki fiyatı da uygun olsun. Tüm bunları bir restoranda bulmak kolay değil diye düşünüyor olabilirsiniz. Ama size tüm bu özellikleri barındıran bir restoran tavsiyem olacak ama birazdan…

Öncelikle Alçıtepe köyü turizm açısından gün geçtikçe büyüyen bir yerleşim yeri olduğundan restoranlar kafilelerin istekleri doğrultusunda kendilerini geliştirmeye çalışıyorlar. Köye girdikten sonra bir köyde bu kadar restoran bulunur mu bile demeniz mümkün. 1960’lı yıllardan bu yana turizm açısından Çanakkale Şehitlik Turuna katılan gruplar tarafından tercih edilen bir yer olması köydeki restoran sayısına da yansımış. Hatta seviye giderek şehir merkezindeki, kastım Çanakkale lokantalarına yaklaşmış. Öncesinde ün yapmış ve marka değeri olan restoranlar Alçıtepe’de açılmaya başlanmış. Ee lafı çok uzatmadan gelelim Alçıtepe’de nerede yemek yenir meselesine. Alçıtepe yemek kelimeleri bir arada kullanıldığında aklıma hizmet kalitesi ile, yemeklerinin lezzeti ve yılların verdiği tecrübesi ile aklıma Cadde Restoran’dan başkası gelmiyor tabi ki… Bütün bunların yanında geniş mekanıyla neredeyse 250 kişilik kafilelere bile aynı anda servis açabiliyor ve sıcak servis yapabiliyorlar. Çalışanlarının güler yüzlülüğü de cabası.

Demem o ki Alçıtepe’de yemek için bir lokantaya veya restorana ihtiyacınız varsa, mutlaka Cadde Restoran’a uğrayın. Ispanaklı Gözlemesi ve yanında yayık ayran ile hoş bir öğle yemeği geçirmeniz dileğiyle hoşça kalın!

Bir cevap yazın